26 марта


14:53

У Києві скасували анонсовану півторадобову комендантську годину. Перехід на “літній час” ще не скасовано

12:38

Україна переводить стрілки на годину вперед, у Києві - комендантська година на півтори доби

21 марта


12:42

21.03.2022 у Києві та області на півтори доби вводять "посилену" комендантську годину

15 марта


15:06

У Києві та області знову запроваджують комендантську годину на півтори доби

11 марта


17:53

Міноборони РБ: інформація про ракетний удар по білоруському селу - фейк. Проте вторгнення в Україну готується

16:31

Російські літаки зайшли з території України і нанесли вогневе ураження по населених пунктах у Білорусі

15:58

Міністр оборони України звертається до народу Білорусі

22 мая


12:44

Операція «Гірдон»: Гіркін усім задоволений, а Гордона вважає дурнем, мерзотником, майже го…доном

14 мая


15:42

Окупанти «ізолювали» у Донецьку обвинуваченого у справі МН17

17 сентября


12:33

Гончарук прокоментував свій коментар щодо ПриватБанку

10:18

Прем’єр Гончарук не виключає «компроміс» із Коломойським щодо ПриватБанку

09:12

«Слуги народу» пропонують змінити закон «Про столицю» і провести вибори мера Києва у грудні

08:58

Будинок колишньої глави Нацбанку Гонтаревої спалили

08:40

Дoба ООС: один наш військовий загинув, двох поранено

16 сентября


17:28

Після програного Зеленським парі чиновників міської ради Дніпра оголошено в розшук

17:07

Скасовано постанову Матіоса про «засекречення» декларацій військових прокурорів

12:55

І цього тижня Зеленський не зможе відібрати у Авакова Нацгвардію

12:23

Бюджет-2020 презентують нардепам у п’ятницю

12:11

Посольство США сподівається, що нова ЦВК буде не гірше той, що розігнав Зеленський

11:59

Богдан - о фракції «Слуга народу»: там є «божевільні, психічно хворі»

08:41

Доба ООС: поранено одного військовослужбовця

15 сентября


17:27

Рада отримала проект держбюджету-2020

09:03

Доба ООС: обстріли не припиняються

14 сентября


14:59

Зеленський наклав вето на Виборчий кодекс з відкритими списками

08:50

Доба ООС: поранено вісьмох наших військових

13 сентября


18:44

У Кремлі наполягають: спочатку фіксація «формули Штайнмайера» - потім «нормандська» зустріч

17:26

Для Коломойського відкрилося «хороше вікно»: крізь нього він бачить вихід із ситуації з ПриватБанком

16:52

Меру Дніпра не пробачили вигране у Зеленського парі: у міськраді обшук

13:58

Порошенко прийшов на допит до ДБР – ДБР прийшло з обшуком до банка Порошенка

13:34

Стало відомо, під приводом чого намагаються вилучити у ПриватБанку документи, «пов'язані з юридичним захистом банку»

СПАДЩИНА

Кірпи вже немає, але справа його «фонить»: львiвський вокзал довгий час був тихим Чорнобилем

Львів, вокзал15 гранітних підвіконників кас продажу квитків, які мають підвищений рівень радіації, демонтують на залізничному вокзалі Львова найближчим часом.


«Нечисті справи» часiв керування спочатку Львiвською залiзницею, а згодом Мiнiстерством транспорту України Георгiєм Кiрпою, тепер самi собою вилазять на поверхню, й стають доступними громадськостi.

Мало не щотижня у ЗМI з'являються повiдомлення про фiнансовi зловживання, де так чи iнакше згадується прiзвище тепер вже покiйного колишнього головного транспортника України. Як грiм серед ясного неба з'явилася iнформацiя про радiацiю на головному залiзничному вокзалi Львова.

Першими забили на сполох касири та працiвники вокзалу. Зараз вже нiхто достеменно не скаже, чому, як то кажуть, заворушилися бджоли у вулику; що чи хто спонукав аби таємницi залiзницi стали явними. У цiй iсторiї бiльше запитань, анiж чiтких та вичерпних вiдповiдей. Власне, дивуватися немає чому, бо упродовж багатьох рокiв залiзниця була державою в державi - фактично закритим об'єктом для ока мас-медiа.

3-го березня 2005 р. на iм'я головного санiтарного лiкаря на Львiвськiй залiзницi Владислава Думського з листом звернувся начальник вокзалу на ст. Львiв Юрiй Мiгальов. Звернення стосувалося проведення атестацiї робочих мiсць касирiв центрального касового залу головного залiзничного вокзалу щодо впливу електростатичного та електромагнiтного полiв (кожнi 5 рокiв на залiзницi проводять атестацiю робочих мiсць). «Оскiльки вони працюють з комп'ютерними термiналами, вплив електростатичного та електромагнiтного полiв на касирiв можливий. Представники СЕС на Львiвськiй залiзницi провели замiри спiльно з представниками вокзалу, правоохоронцями. Можна твердо сказати: шкiдливого електромагнiтного впливу на касирiв нами виявлено не було. Паралельно на вокзалi фахiвцi провели дозиметрiю (перевiрку на радiацiйний фон). Безпосередньо у примiщеннях самих кас, тобто на робочих мiсцях касирiв, жодних перевищень радiацiйного фону не зафiксовано. Натомiсть, замiри засвiдчили, що радiацiйний фон перевищений на поверхнi гранiтних пiдвiконникiв зi зовнiшньої сторони кас, тобто зi сторони покупцiв квиткiв», - зазначив завiдувач санiтарно-гiгiєнiчним вiддiлом санепiдемстанцiї на Львiвськiй залiзницi Анатолiй Ничипорчук.

За допомогою дозиметра фахiвцями СЕС було зроблено ретельне обстеження всiх примiщень вокзалу, де використанi природнi облицювальнi матерiали (гранiт, мармур), -- не лишень кас, але й сходiв, буфетiв, залу очiкувань, сервiсного центру, туалетiв, тунелiв, пункту обмiну валют.

«Перевищень радiацiйного фону, окрiм зовнiшньої поверхнi гранiтних пiдвiконникiв бiлетних кас центрального касового залу, бiльше не виявлено», - запевняє пан Ничипорчук. Як з'ясувалося, згаданi пiдвiконня на залiзничному вокзалi встановили приблизно 6 рокiв тому, гранiт на них привезли з кар'єрiв Житомирщини. Кажуть, що за усім цім стоїть поважна київська фірма.

Фахiвцi про житомирський червоний гранiт, який фонить, кажуть, що це «природнi поклади з природнiми радiонуклiдами». При цiм, як говорять тепер представники СЕС на Львiвськiй залiзницi, до них у той час (наприкiнцi 90-х рр.) нiхто офiцiйно не звертався, щоби спецiалiсти їх пiдроздiлу провели експертизу за всiма параметрами гранiту, з якого облаштовували пiдвiконня у примiщеннi вокзалу.

Представники санепiдемстанцiї визнають, що iнформацiя про перевищення радiацiйного фону гранiтних пiдвiконникiв для працiвникiв вокзалу є «психологiчно важкою». При цiм, як запевнив завiдувач радiологiчним вiддiлом СЕС на Львiвськiй залiзницi Валерiй Литюк, «прямої загрози для здоров'я людини ця ситуацiя не складає». За його ж словами, «виявленi рiвнi на поверхнi гранiту перевищували норму приблизно в 1,1-1,3 рази (на 8-10 мкР/год). На вiдстанi 5 см вiд поверхнi пiдвiконника пiдвищення рiвня радiацiї вже не визначається». Норма зовнiшнього гама-випромiнювання для примiщень, згiдно Державних будiвельних норм України, немає перевищувати 30 мкР/год.

Одразу ж пiсля виявленого факту був складений акт й винесена Постанова головного державного санiтарного лiкаря на Львiвськiй залiзницi В.Думського з вимогою термiнового демонтажу 15 пiдвiконникiв, i замiни їх на пiдвiконня з безпечного матерiалу. «Звiсно, залiзничний вокзал не закриєш. Роботи з демонтажу пiдвiконь робитимуть поетапно», - каже пан Ничипорчук. Для порiвняння, одна радiологiчна експертиза, якою знехтували кiлька рокiв тому на предмет використання будматерiалу для реконструкцiї вокзалу, коштує близько трьох сотень гривень. А тепер залiзницi доведеться затрати десятки тисяч гривень, аби перекласти пiдвiконня бiля квиткових кас. До того ж, знайти майстрiв найвищого класу, аби не зробити з вокзалу розвалину.

Власне, тепер справа за правоохоронними органами, прокуратурою, аби їх представники зацiкавилися усiма деталями, якi призвели до неспокiйної ситуацiї на львiвському залiзничному вокзалi; з'ясували фiгурантiв та причетних до встановлення радiацiйних пiдвiконь; ознайомилися з документацiєю, договорами, якi укладала залiзниця щодо реконстркцiї вокзалу. За попередньою iнформацiєю, окремi працiвники вокзалу планують подати до суду на керiвництво залiзницi за нестворення належних умов працi працiвникам.


Ірина ЦИЦАК, «Суботня пошта» (Львів)

Версия для печати  Версия для печати

24 Марта 2005 15:02


 

 

Генпрокурор Луценко каже, що 31 травня врятував ціле місто. На яку нагороду він, на Вашу думку, за цей вчинок заслуговує?

Запрошення на чергове засідання РНБО України (6)

Обрання членом РНБО врятованого їм міста (15)

Дострокового присудження звання Генпрокурор-лейтенанта (18)

Повного зібрання підручників юридичного вишу (74)

Червоного диплома юриста з золотими літерами (9)

Медалі «Рятівник Третього Тисячоліття» (150)

Урочистого рукостискання від Зеленського (62)

Введите, пожалуйста, цифры с рисунка: