26 марта


14:53

У Києві скасували анонсовану півторадобову комендантську годину. Перехід на “літній час” ще не скасовано

12:38

Україна переводить стрілки на годину вперед, у Києві - комендантська година на півтори доби

21 марта


12:42

21.03.2022 у Києві та області на півтори доби вводять "посилену" комендантську годину

15 марта


15:06

У Києві та області знову запроваджують комендантську годину на півтори доби

11 марта


17:53

Міноборони РБ: інформація про ракетний удар по білоруському селу - фейк. Проте вторгнення в Україну готується

16:31

Російські літаки зайшли з території України і нанесли вогневе ураження по населених пунктах у Білорусі

15:58

Міністр оборони України звертається до народу Білорусі

22 мая


12:44

Операція «Гірдон»: Гіркін усім задоволений, а Гордона вважає дурнем, мерзотником, майже го…доном

14 мая


15:42

Окупанти «ізолювали» у Донецьку обвинуваченого у справі МН17

17 сентября


12:33

Гончарук прокоментував свій коментар щодо ПриватБанку

10:18

Прем’єр Гончарук не виключає «компроміс» із Коломойським щодо ПриватБанку

09:12

«Слуги народу» пропонують змінити закон «Про столицю» і провести вибори мера Києва у грудні

08:58

Будинок колишньої глави Нацбанку Гонтаревої спалили

08:40

Дoба ООС: один наш військовий загинув, двох поранено

16 сентября


17:28

Після програного Зеленським парі чиновників міської ради Дніпра оголошено в розшук

17:07

Скасовано постанову Матіоса про «засекречення» декларацій військових прокурорів

12:55

І цього тижня Зеленський не зможе відібрати у Авакова Нацгвардію

12:23

Бюджет-2020 презентують нардепам у п’ятницю

12:11

Посольство США сподівається, що нова ЦВК буде не гірше той, що розігнав Зеленський

11:59

Богдан - о фракції «Слуга народу»: там є «божевільні, психічно хворі»

08:41

Доба ООС: поранено одного військовослужбовця

15 сентября


17:27

Рада отримала проект держбюджету-2020

09:03

Доба ООС: обстріли не припиняються

14 сентября


14:59

Зеленський наклав вето на Виборчий кодекс з відкритими списками

08:50

Доба ООС: поранено вісьмох наших військових

13 сентября


18:44

У Кремлі наполягають: спочатку фіксація «формули Штайнмайера» - потім «нормандська» зустріч

17:26

Для Коломойського відкрилося «хороше вікно»: крізь нього він бачить вихід із ситуації з ПриватБанком

16:52

Меру Дніпра не пробачили вигране у Зеленського парі: у міськраді обшук

13:58

Порошенко прийшов на допит до ДБР – ДБР прийшло з обшуком до банка Порошенка

13:34

Стало відомо, під приводом чого намагаються вилучити у ПриватБанку документи, «пов'язані з юридичним захистом банку»

ИЗ ЖИЗНИ УКРАИНСКИХ СПЕЦСЛУЖБ

Как чекист Иван Иванович поссорился с «народным» чекистом Григорием Омельяновичем

У одного из них – горячая голова. У другого – холодные руки.


Вчера в кабинете начальника УСБУ в Черкасской области Ивана Прокопенко состоялась встреча хозяина помещения с журналистами. Иван Иванович принципиально не стал называть эту «операцию Ы» пресс-конференцией, предпочтя именовать просто «встречей».

- Сегодня утром я уже поговорил со своими коллегами, - доверительной интонацией начал встречу Иван Иванович. – Теперь хочу пообщаться с вами. Причина - публикация, появившаяся на прошлой неделе в газете «Антенна».

Здесь необходимо небольшое отступление. Известная черкасская газета в течение нескольких недель отслеживает ситуацию, связанную с конфликтом между акционерами ОАО «Черкассыгаз». Читатель может прочитать эти статьи и получить представление о перипетиях конфликта здесь. По мнению автора - журналиста Никиты Болгарова - со скандалами напрямую связан народный депутат Украины Богдан Губский, который вовсю эксплуатирует свою несуществующую причастность к оранжевой революции, хотя еще летом минувшего года прилагал нешуточные усилия для того, чтобы его назначили руководителем регионального штаба Януковича. Однако причиной, заставившей г-на Прокопенко решиться на столь несвойственный для спецслужбиста шаг, стала публикация интервью с украинским «комиссаром Катании» – народным депутатом Григорием Омельченко. Фрагмент интервью, напрямую задевающий честь, достоинство и спецслужбистскую репутацию Прокопенко позволим себе привести полностью:

«…Я до цього часу залишаюся офіцером СБУ. Я вклав і свою частку душі і серця в її реформування, коли прийшов у 1992 році і працював начальником відділу військового контролю СБУ до обрання народним депутатом України, - в тысячный раз напоминает Омельченко. - Тому те, що відбувалося, і те, що відбувається у Службі безпеки України, як ми жартома кажемо — у нашій конторі, це для мене дуже і дуже боляче. Якого страшного удару по іміджу і авторитету СБУ було нанесено, коли її очолював Леонід Деркач! Практично СБУ була перетворена на так звану «кришу» для великих фінансових та полі-тичних груп, які підтримували режим Кучми. Тоді відбувся великий відтік працівників, її лави залишило багато гарних офіцерів, які морально не сприймали те, що відбувалося.

Певні кроки, скажімо так, до очищення Служби безпеки та якоїсь стабілізації зробив Ігор Смєшко. Незважаючи на те, що президентом був Леонід Кучма, Смєшку вдалося, може, не так радикально, як того хотілося, але просунутися вперед…

А що стосується призначень... Знаєте, починаються якісь торги, якісь домовленості, підкилимні ігрища... Як на мене, це неприпустимо. Що стосується конкретно Прокопенка Івана Івановича, то це запитання до керівників Служби безпеки, дуже серйозне. До мене прийшли на прийом, уявіть собі, не просто громадяни, а декілька офіцерів, діючих офіцерів, працівників Управління Служби безпеки в Черкаській області. Вони навели мені серйозні факти, що свідчать про зловживання Прокопенком службовим становищем. Не реагувати не можна: це є речі, пов’язані і з автомобілями, і з його квартирами, і з будівництвом будинку в Черкасах для працівників Служби безпеки, і з будівництвом у передмісті Черкас дачного будинку — там такі хороми... Усе це коштує десятки й десятки тисяч американських доларів. Звідки у працівника Служби безпеки України такі баснословні кошти? Принесли матеріали про його зв’язки з деякими комерційними структурами і так далі. Цю інформацію, ці матеріали я двічі направляв керівнику Служби безпеки України Олександру Турчинову. Яке ж було моє здивування, коли я зі ЗМІ довідався про призначення Прокопенка начальником УСБ у Черкаській області! Перевірка за наданими матеріалами по суті не проводилася і відбулося призначення.

Я не знаю, чи це та підкилимна боротьба між Порошенком і Турчиновим, мене це найменше цікавить. Мене цікавить одне, і я за це буду боротися — щоб такі горе-керівники, як Іван Іванович Прокопенко, які скомпрометували себе, звільнили займані посади, отримали б догану при звільненні, якщо ми хочемо мати нормальну Службу безпеки України. Але який зараз моральний і психологічний стан у тих офіцерів, які будуть підлеглими того Прокопенка? Як вони можуть чесно виконувати свої професійні обов’язки, коли ними керує така особа?

Мені не хотілося б цього робити, але я змушений буду звернутися до Віктора Ющенка не лише як до президента, а й як до Верховного головнокомандуючого, щоб була створена комісія і перевірені подібні призначення. Я майже переконаний, що президент просто ще не знає про зловживання того Прокопенка. І коли я розмовляв з офіцерами, котрі приїхали до мене з Черкас, вони сподівалися на те, що нове керівництво СБУ на гарматний постріл не підпустить таких осіб до відповідальних посад.

Я не знаю, що зіграло вирішальну роль у цьому призначенні, рано чи пізно це випливе. Є певна інформація негативного характеру про те, чому це питання було вирішено саме так, але поки вона не перевірена, я не буду про це говорити. Я змушений звернутися до президента Віктора Ющенка з цими матеріалами, щоб була створена комісія, проведена перевірка і Прокопенко був звільнений із СБУ, а не обіймав відповідальну посаду. А Порошенко, Турчинову чи Тимошенко я хочу сказати: «Платон — мій друг, але істина дорожча». Це мій життєвий принцип». (Хоть мы Платону и не друзья – не говоря уже об истине, с которой тоже не на короткой ноге, - но «Софиста» и «Апологию» когда-то проходили и на основании изученного можем ответить за великого, но, увы, ныне покойного отца идеализма: «Таких друзей, как чекист Омельченко, на фиг в музей» - «Обком»).

…Иван Иванович чувствовал себя не в своей тарелке. Явно нелогичные фразы, вроде «служба безопасности должна стать такой, какой ее хотят видеть обычные люди», обескураживали. 40-минутный спич г-на Прокопенко больше походил на спонтанную импровизацию, в ходе которой он слишком часто прибегал к излюбленному чекистскому приему: мол, знаю гораздо больше, чем говорю, но пока не время; а вот когда оно наступит – ужо я Вам!

Итак, как только черкасские спецслужбисты начали расследовать махинации вокруг ОАО «Черкассыгаз», в кабинет к Ивану Ивановичу, по его словам, пришла группа людей, которые ему угрожали (Это же представить себе – какого уровня «давители» пришли к тогда еще и.о. начальника областного СБУ! Кто хотя бы один раз бывал в любом помещении, имеющем отношение к украинской спецслужбе, вспомнит, что просто так зайти даже к обычному оперу вам не дадут. Обязательно выделят сопровождение, а в большинстве случаев – к вам спустится именно тот, к кому вы заявились – «Обком» ).

- Мне сказали: «Иван Иванович, Вам не стоит здесь активничать», - вспоминал Прокопенко. – Впрочем, когда мы начинали расследование, я отдавал себе отчет, какими методами будут действовать те, кто не желает нашего вмешательства.

Самое страшное, продолжил Иван Иванович, что «эти люди обратились к вашим коллегам, журналистам». И добавил:

«Я четыре раза предлагал Омельченко, который на каждом шагу кричит, что он офицер СБУ, встречу. Тот отказывается. Предпочитает верить своим помощникам, которые, кстати, бывшие сотрудники МВД. В свое время их уволили за дискредитацию органов. Мог бы поинтересоваться их биографией. И интересуются его помощники нашей работой лишь потому, что сами причастны к расследуемым нами злоупотреблениям на «Черкассыгазе»…»

Порассуждав для приличия о роли и месте СБУ в жизни новой Украины, Иван Иванович неожиданно заявил: «У меня есть информация, что Омельченко вообще не встречался с Воротником (Валерий Воротник – учредитель «Антенны». Иван Иванович полагает, что Воротник является автором компрометирующих его материалов. О роли и месте господина Воротника в истории украинской журналистики за последнее время сказано более чем достаточно - Что знает журналист Воротник об убийстве Гонгадзе?– «Обком».)…Это не для прессы… Я знаю, кто с ним встречался. Знаю, сколько заплатили за публикацию. Знаю, что готовятся новые материалы, и даже знаю – на какие темы. Доказывается моя причастность к каким-то структурам, связанным с «Черкассыгазом». За 23 года службы я никогда не принимал участия в коммерческой деятельности. В СБУ есть структуры, которые проверяют подобные факты. И все это проверялось. Могу сказать, что до сих пор ни одно громкое заявление Омельченко не подтверждалось. Лоббирование определенных бизнес-интересов – это и есть «борьба с коррупцией», которую ведет этот народный депутат».

Несмотря на серьезность опубликованных обвинений в его адрес, Прокопенко не намерен обращаться в суд. Это будет «отвлекать от выполнения основных задач», полагает он. И по завершению встречи он пообещал, что придет время - и журналисты «подготовят свои материалы по этой теме, мы опять встретимся, и я смогу рассказать гораздо больше…».

Мы далеки от мысли расставлять какие-то акценты в рассказанной нами истории. Вчерашнее выступление 1-го эсбэушника Черкасщины, очевидно, провоцирует оппонентов на ответный ход. А наблюдая в течение последних лет за деятельностью основных фигурантов скандала (народного депутата Омельченко, Ивана Прокопенко вкупе с подотчетным ему областным управлением СБУ, героем выборов в Мукачево и неудавшимся расследователем убийства Гонгадзе Воротником, нардепом Губским – оранжевый галстук которого уже явно свисает ниже колен, лиц, инициировавших пиар-компанию в черкасской газете – условно назовем их людьми, близко стоящими к «героям Мукачева»), можно констатировать, что слишком мало оснований для проявления симпатии к кому-либо.

Очевидно, что в стране просто отсутствуют институты, где было бы возможно объективное рассмотрение любого конфликта. Это только в мифе Геракл мог разрушить плотину реки, после чего вода смыла нечистоты авгиевых конюшен. «Авгиевы конюшни» уже «помаранчевой» Украины нуждаются в дивизии Гераклов.


Александр АРАБАЧ (Черкассы)

Версия для печати  Версия для печати

12 Апреля 2005 14:32




 

 

Генпрокурор Луценко каже, що 31 травня врятував ціле місто. На яку нагороду він, на Вашу думку, за цей вчинок заслуговує?

Запрошення на чергове засідання РНБО України (6)

Обрання членом РНБО врятованого їм міста (16)

Дострокового присудження звання Генпрокурор-лейтенанта (22)

Повного зібрання підручників юридичного вишу (81)

Червоного диплома юриста з золотими літерами (9)

Медалі «Рятівник Третього Тисячоліття» (159)

Урочистого рукостискання від Зеленського (64)

Введите, пожалуйста, цифры с рисунка: